Biz Kimiz?

Korkmaz Hukuk Bürosu; bünyesinde uzman hukukçulara sahip, Kırıkkale merkezli bir hukuk bürosu olup, büromuz ayrıca farklı alanlarda uzmanlıkları olan danışmanlarla çalışmaktadır. Avukatlar ve danışmanlardan oluşan ekibimiz; müvekkillerimizin ihtiyaçlarına etkin bir şekilde cevap verebilmek için, ülkemizde ve yurt dışında değişik şehirlerde bulunan hukuk bürolarıyla irtibatlı olarak çalışmaktadır.

Korkmaz Hukuk Bürosu olarak; uzman hukukçularımızla, dinamik ve kendimizi sürekli geliştiren yapımızla, hukukun üstünlüğü ve güven ilişkisini prensip edinerek, yerli ve yabancı müvekkillerimize hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktayız.

Kırıkkale’de kurulu bulunan Korkmaz Hukuk Bürosu, yerli ve yabancı şirketlere, kurumlara ve bireylere hukukun birçok alanında, talebe göre Türkçe veya İngilizce dillerinde hukuki hizmet sunmakta olan dinamik bir hukuk bürosudur. Hukuk Büromuz, kendisine danışan her bireyin, şirketin ve kurumun ihtiyaç ve beklentilerini doğru analiz ederek, etik kurallara uygun, uluslararası kalite standartlarında hukuki çözümler üretmeyi amaç edinmiştir.

Korkmaz, küçük çaplı teşebbüslerden, dev bütçeli endüstriyel yatırımlara kadar her ölçekte girişimin, yatırımın ve ticari ilişkinin hukuki altyapısının hazırlanması, hukuki risk analizinin yapılması, sözleşmelerin kurgulanması, yorumlanması, müzakeresi ve uygulanması aşamalarında müvekkillerini temsil etmekte, hukuki sözleşme yönetimi hizmetleri sağlamakta; hukuki ihtilafların çözümlenmesi sürecinde ise gerçek kişilere, şirketlere ve kurumlara uzlaştırıcı avukatlık hizmetlerinin yanı sıra tahkim, uluslararası tahkim ve dava yargılamalarında vekillik hizmetleri sunmaktadır.

Hukuk Büromuzun faaliyet gösterdiği alanların başında Ticaret & Uluslararası Ticaret Hukuku, İnşaat & Gayrimenkul Hukuku, Enerji Hukuku, İş Hukuku, Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku, Marka & Patent Hukuku, Rekabet Hukuku, İcra & İflas Hukuku, İdare Hukuku, Bilişim Hukuku, Ceza Hukuku ve Aile Hukuku gelmektedir.

Hukuk Büromuz, Enerji (Doğal Gaz, Elektrik, Petrol) ve Telekomünikasyon gibi  düzenlemeye tabi piyasalarda faaliyet gösteren piyasa oyuncularının mevzuat ve regülasyonlar hakkında bilgilendirilmesinde, özel ve kamu ihale şartnamelerinin yorumlanmasında, ihale dokümanlarının hazırlanmasında, ihalelere ilişkin hukuki risk analizinin yapılmasında, ilgili idari sözleşmeler ile özel hukuk sözleşmelerinin hazırlanmasında ve müzakeresinde aktif rol üstlenerek müvekkillerine üstün kalitede hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Ekibimizde yer alan her bir avukat gerek Türkçe gerekse de İngilizce dillerinde hukuki hizmet verebilmekte olup, bireylere ve şirketlere Türkiye’de ve yurt dışında edinmiş oldukları eğitim ve tecrübeyle uluslararası standartlarda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermeyi amaç edinmiştir.

Hukuk Büromuz, gerekmesi halinde Hukuk Büromuz ile bağlantılı veya işbirliği halinde olan finans danışmanları, vergi uzmanları, mali müşavirler, iktisatçılar ve teknik uzmanlar ile koordinasyon içinde çalışabilme esnekliğine sahiptir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*